O nás

Krokouš vznikl v době, kdy jsem byla těhotná a jednoho rána na dovolené mě nebo spíš i mého pasažéra v břiše manžel nazval Krokoušem, možná to bylo tím, jak jsem byla nenasytná a vše snědla :D nebo tím jaké bylo již v bříšku naše dítě živel. Každopádně naší dcerce tato přezdívka zůstala. Hned po příchodu z porodnice jsme začali látkovat, samozřejmě i plenku jsme měli s krokoušema, za což děkuji Unuo, že mělo tak skvělou kalhotovku. Vyznat se v tom množství plen a značek je někdy těžké a vyzkoušet vše opravdu trvá, nám se to povedlo po 4 měsících a díky tomu spouštíme náš internetový obchůdek, který obsahuje samé vyzkoušené a oblíbené věci, proto není problém ani jakékoliv poradenství. Dalším objevem byly turky, mít originální krásné tepláčky, které Vám navíc vydrží několik měsíců je nádhera. A protože vím, jak i já jsem vybíravá, tak máte možnost po vzájemné domluvě mít turky z látky, kterou budete chtít, totéž platí o kalhotkových plenách.

  

Výbavička

 Nejlepší a nejsavější variantou jsou kalhotkové pleny a na ně svrchní nepropustné, já si oblíbila PUL a ideálně lemovaný flísem, nožky pak nejsou otlačené.

S počtem je to složitější, postačí okolo 15ks a svrchní 3-5ks, ale pokud hodně cestujete, je vždy lepší jich mít více a to samé platí, pokud nevlastníte sušičku prádla. V žádném případě nedávat sušit na topení, popraskají Vám gumičky u plenek. Z vlastní zkušenosti jich stejně budete mít více, protože se Vám bude líbit ten a ten vzor :D.

Přebalovat můžete i s vkládačkami či čtvercema a na ně svrchní nepropustné, zvláště u malých miminek to využijete, u větších je potřeba často přebalovat touto variantou.

I když se Vám zdá počáteční investice vysoká, do půl roku i tu nejdražší máte zpět, měsíční náklady papírových plen a ubrousků vlhčených se opravdu  nezdají.

Takže:

svrchní nepropustné kalhotky 3-5ks

15-24ks kalhotkovek

           nebo

30-50ks čtvercových plen

separačky flísové kvůli pocitu sucha (na počet plen) a zachytí největší nečistoty, které se z flísu snadno vyperou

ideálně celuloza separačky, které po kakání můžete vyhodit a nemusíte plenu drhnout

koš na pleny, postačí Filur z Ikey za pár korun :)

velká síťka na praní je skvělá pomůcka do koše na pleny, poté ho jen vytáhnete a rozepnutý dáte rovnou do pračky i s plenami, nemusíte na né více šahat

žlučové mýdlo na natírání po ušpinění stolicí - nebudou Vám zůstávat fleky na plenách

přebalovací podložka, ideálně nepropustná

pul pytel na pleny špinavé - malý na každodenní použití, velký na cesty

vkládací pleny pro zvýšení savosti plen

v pozdějším věku nebo u učůranějších miminek jistě využijete i noční kalhotkové pleny

a neodmyslitelná pomůcka látkové ubrousky na zadeček, které stačí mít namočené v pul sáčku či mít rozprašovač s vodou (lze i s olejíčkem) nebo suché namočit v umyvadle

 

V prvních měsících se většinou přebaluje 7- 8 x denně a pere 1x za 2 dny, později se přebaluje asi 5 - 6 x denně a stačí prát 1 x za 3 dny.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.